Menu
Rekrutacja na studia
W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.

Jednym z pomysłów jest Powszechny Internetowy Konkurs dla uczniów szkół średnich – Matematyka (www.mini.pw.edu.pl). Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Specjalnie stworzona strona internetowa ma służyć nie tylko pobieraniu zadań ale także umożliwiać kontakt pomiędzy uczestnikami i organizatorami. Taka forma konkursu umożliwia swobodny dostęp do bazy uczniów z mniejszych miejscowości (którzy stanowią zwykle ok. 75% uczestników finału) oraz niepełnosprawnych. Adresatami konkursu są uczniowie szkół średnich, głównie - lecz nie wyłącznie - klas maturalnych. Celem jest promocja młodych, matematycznie utalentowanych uczniów z całej Polski.

Innym pomysłem na promowanie nauk ścisłych jest Dzień Liczby Pi, organizowany przez Wydziałową Radę Samorządu oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI). W zeszłym roku na cześć liczby Pi zorganizowana grę miejską oraz liczne konkursy, związane z zagadnieniem dotyczącym historii i możliwości wykorzystania liczby Pi w innych dziedzinach nauki.

Tradycją wydziału jest też projekt pod nazwą Akademia MiNI – czyli cykl warsztatów dla zainteresowanych poszerzeniem wiedzy matematycznej. Zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, na których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Zajęcia MiNI Akademii Matematyki odbywają się w wybrane soboty w godzinach popołudniowych na Politechnice Warszawskiej. W 2012 roku zaplanowano spotkania, w trakcie których będzie można dowiedzieć się między innymi o różnych miarach odległości, o paradoksach matematycznych, o abstrakcyjnych maszynach zwanych automatami oraz o fraktalach.

Wszystkie wymienione wyżej inicjatywy mają poparcie jednostek działających na rzecz rozwoju edukacji w Polsce. Są to: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej szczegółów na temat oferty studiów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych na stronie: www.mini.pw.edu.pl/kandydaci

Źródło: materiały Politechniki Warszawskiej
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl