Menu
Rekrutacja na studia
Stypendium z Wyboru - Daj się wybrać!

Trwa nabór aplikacji w I edycji unikalnego programu stypendialnego  - inicjatywy Fundacji Absolvent.pl. Oferta  skierowana do wszystkich studentów, uczących się w Polsce lub osób z polskim obywatelstwem, studiujących za granicą oraz absolwentów do roku od ukończenia studiów.

To pierwszy na polskim rynku program stypendialny, w którym o przyznaniu stypendium decydują internauci w otwartym głosowaniu. Nie istotne są wyniki w nauce, czy sytuacja materialna uczestników. Liczy się kreatywność oraz umiejętność przekonania innych do własnego pomysłu.

Stypendium z Wyboru umożliwia ambitnym, młodym ludziom pokonanie barier finansowych, stojących na drodze do realizacji ich celów edukacyjnych i zawodowych. Aby wziąć udział w projekcie należy przesłać prace aplikacyjne. 

Praca aplikacyjna może być w formie filmiku, nagrania, prezentacji slajdów lub tekstu. Należy je zgłosić na stronie www.stypendiumzwyboru.pl.

Aplikacje można przesyłać do 24 kwietnia 2011. 

Uczestnicy programu aplikują o stypendia na różne, często bardzo oryginalne, cele:

  • studia magisterskie w Wielkiej Brytanii,
  • wydanie tomiku poezji,
  • kurs oligofrenopedagogiki,
  • stworzenie galerii outdoor’owej,
  • samicę pytona zielonego z renomowanej hodowli, która stanie się filarem hodowli młodego inżyniera zootechniki,
  • wyjazd trenera Capoeiry, wielokrotnego mistrza Polski i Europy na Mistrzostwa Świata w Capoeira i wiele innych.

Stypendium z Wyboru to pierwszy na polskim rynku program stypendialny, w którym przyznanie  środków nie zależy od wyników w nauce czy sytuacji materialnej uczestników. Decydują - ich kreatywność, ambicja i determinacja w dążeniu do rozwoju zawodowego oraz liczba i wysokość głosów w otwartym głosowaniu internautów. 

Wraz z rosnącą liczbą uczestników programu - rośnie także grono Mecenasów (firm, które wspierają młodych ludzi w dążeniu do doskonalenia umiejętności i zdobywania nowych kompetencji) oraz pula pieniędzy do rozdania. Dotychczas akcję wsparły m.in.: Polska Rada Biznesu, MDDP, Hewlett Packard, Provimi, MediaCap oraz jPalio. 

W programie Stypendium z wyboru nie ma również znaczenia kierunek studiów.  O stypendium ubiegają się studenci i absolwenci rozmaitych kierunków. Najwięcej jednak aplikacji zgłosiły osoby związane z kierunkami technicznymi i matematyczno-informatycznymi. Aplikacji studentów i absolwentów kierunków humanistycznych w porównaniu z ww. jest prawie trzy razy mniej.

30 kwietnia br. rozpocznie się faza głosowania, która potrwa do 5 czerwca 2011 br. Internauci  będą mogli oceniać prace aplikacyjne umieszczone w serwisie www.stypendiumzwyboru.pl i głosować na te, które ich zdaniem są najlepsze. Stypendium otrzymają te osoby, które zdobędą największą i najwyższą liczbę głosów.  

 
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl