Menu
Rekrutacja na studia
Zagraniczna praktyka Microsoft

Program Microsoft Internship zapewnia najzdolniejszym studentom z Polski unikalną możliwość wzięcia udziału w trzymiesięcznych praktykach w samym sercu firmy Microsoft – w Redmond w stanie Waszyngton (USA).  Wybrane osoby mogą uczestniczyć w realizacji prawdziwych projektów, spotykać się z doświadczonymi specjalistami i zdobywać cenne doświadczenie. Microsoft zapewnia przelot, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie.

Bardzo duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę w branży IT w Polsce powoduje, że pracodawcy najczęściej stawiają na pracowników mających doświadczenie zawodowe. Firma Microsoft proponuje wiele projektów, które umożliwiają studentom odbycie praktyk i staży, podczas których zdobywają niezbędne doświadczenie.

Aby dostać się do programu Microsoft Internship należy przejść pomyślnie cztery etapy rekrutacji:

1. Nominacja przez uczelnię

W pierwszym etapie wybrane wydziały polskich uczelni wyższych nominują po kilku kandydatów spośród swoich studentów. Prośba o nominację jest rozsyłana do uczelni (dziekanów i opiekunów kół naukowych) na początku roku kalendarzowego i zawiera opis wymagań dla kandydatów. Władze uczelni przesyłają życiorysy nominowanych studentów do polskiego oddziału firmy Microsoft. Uwaga: studenci sami nie wysyłają zgłoszeń do Microsoft.

2. Rozwiązanie testu technologicznego:

Na podstawie nadesłanych życiorysów przedstawiciele Microsoft z Redmond wybranym kandydatom przesyłają ankietę, z prośbą o odpowiedzenie na kilka pytań związanych z technologią i zainteresowaniami.

3. Rozmowa telefoniczna:

Kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna, podczas której sprawdzana jest komunikatywność kandydata w języku angielskim, który będzie obowiązywał podczas praktyk. W trakcie rozmowy sprawdzana jest autentyczność odpowiedzi z poprzedniego etapu i omawiane poszczególne punkty życiorysu.

4. Rozmowy rekrutacyjne z przedstawicielami Microsoft z Redmond, USA:

Kandydaci wyselekcjonowani w rozmowach telefonicznych, odbywają rozmowy z przedstawicielami głównego oddziału firmy Microsoft – z Redmond, USA. W wyniku tego etapu rekrutacji, – który ma miejsce w połowie marca – wyłonieni zostają studenci otrzymujący propozycję praktyk w głównej siedzibie firmy, w Redmond.

Program Internship to nie tylko możliwość odbycia trzymiesięcznych praktyk – najlepsi praktykanci mogą otrzymać ofertę stałej pracy w USA.

Aby otrzymać więcej informacji o programie  można napisać na adres pledu@microsoft.com

 

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/edukacja/program_microsoft_internship.aspx


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl