Menu
Rekrutacja na studia
CDIO - inżynierowie nowej generacji

CDIO (Conceive — Design — Implement — Operate) jest to inicjatywa na rzecz kompleksowego kształcenie inżynierów. CDIO zapoczątkował Massachusetts Institute of Technology pod koniec lat 90 XX wieku. Niedługo potem inicjatywa przekształciła się w miedzynarodową i międzyuczelnianą wspólpracę. Obecnie CDIO to konsorcjum, do którego należy ponad 50 instytucji z 25 krajów świata.

Do CDIO należą m.in.: Massachusetts Institute of Technology, Chalmers Goeteborg, KTH Sztokholm, Sydney University, Catalunya University, Webster`s College, Universidad Santiago de Chile, Notre Dame University USA i wiele innych.

System zakłada, że student ma nie tylko dysponować wiedzą z konkretnych przedmiotów, ale musi rozwiązywać całe złożone procedury. W CDIO ważne są trzy elementy: wiedza, umiejętności i postawa.  Żeby wykształcić dobrego inżyniera, trzeba kłaść ogromny nacisk na projektowanie oraz na to, by student miał sposobność wytworzenia tego, co chce wykreować. Ważne jest dążenie do zmniejszenia dysproporcji między tradycyjnym kształceniem inżynierów, a potrzebami rynku pracy.

CDIO stawia na dużą liczbę prac projektowych, gdyż to właśnie one najpełniej pozwalają na ewaluację przygotowania i kwalifikacji studentów. Poza tym studenci mają mieć realny wpływ na to, czego się uczą. Mają m.in. uczestniczyć w tworzeniu przedmiotów blokowych.

Przedstawiciele CDIO spotykają się dwa razy w roku. Najbliższe seminarium odbędzie się w dniach 22–23 września 2011 w Gdańsku, gospodarzem będzie Politechnika Gdańska.

Źródło:
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl