Menu
Rekrutacja na studia
Budimex - praktyki, staże, programy

Budimex to firma, która wdrożyła dla studentów Program Praktyk Letnich oraz Program Stypendialny, stworzyła Akademię Budimeksu - bezpłatny projekt edukacyjny oraz organizuje cykliczny konkurs „Zbuduj swoją przyszłość”.

 

1. Program praktyk Letnich

W miesiącach wakacyjnych (lipiec-wrzesień) Budimex zaprasza do udziału w Programie Praktyk Letnich. Praktyki  przeznaczone są dla:

  • studentów od III roku,
  • przyszłych inżynierów kierunków budowlanych kubaturowych i drogowo-mostowych, kolejowych oraz inżynierii sanitarnej.

Praktyki letnie obywają się głównie w miejscu realizacji konkretnych inwestycji lub w siedzibach spółek. Aplikacje można składać co roku od kwietnia.

Na praktyki najchętniej rekrutowani są studenci kierunków technicznych, znających języki obce i wyróżniających się umiejętnościami interpersonalnymi.

 

2. Program Stypendialny

Program zakłada nawiązanie współpracy z najlepszymi studentami, którzy odbyli praktykę w Budimeksie, są po IV roku studiów i chcieliby związać się z Grupą Budimex na stałe.

Stypendyści przez cały rok akademicki (tj. ostatni rok studiów), otrzymują miesięczne stypendium.

Co roku stypendium przyznawane jest dziesięciu najlepszym praktykantom.

Warunki przyznania stypendium:

  • udział w  praktykach studenckich  w Budimex SA
  • bardzo dobra ocena i rekomendacja opiekuna praktyk,
  • ukończenie 4 roku studiów,
  • pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej i zakwalifikowanie się do programu stypendialnego,
  • chęć pracy w Grupie Budimex.

Korzyści dla studenta:

  • stypendium,
  • gwarancja zatrudnienia po zakończeniu studiów.

 

3. Akademia Budimex

Akademia Budimex to bezpłatna inicjatywa edukacyjna, która zainaugurowana została wiosną 2009.   Składa się na nią cykl profesjonalnych warsztatów skierowanych do studentów  kierunków budowlanych renomowanych polskich uczelni technicznych. Szkolenia obejmują zastosowania nowoczesnych technologii i zaawansowanych rozwiązań  w inżynierii lądowej i komunikacyjnej omawianych na przykładzie kontraktów realizowanych przez Grupę Budimex.

 

4. Konkurs „Zbuduj swoją przyszłość” na najlepszą i najciekawszą pracę magisterską skierowany jest do studentów ostatniego roku studiów dziennych inżynierskich i magisterskich Wydziałów Inżynierii Lądowej, Komunikacyjej i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej, Poznańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Osoby zainteresowane  wzięciem udziału w kolejnej edycji konkursu, które  będą broniły się w latach przyszłych już dziś mogą zacząć zastanawiać się nad wyborem interesującego tematu swojej pracy.

Szczególnie cenna przy ocenie będzie dla przedsiębiorstwa wartość merytoryczna pracy i możliwość zastosowania przyjętych rozwiązań w praktyce oraz nowatorstwo ujęcia tematu.

Na każdej uczelni wyłanianych jest dwóch laureatów.  Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody pieniężne:

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Budimeksu
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl