Menu
Rekrutacja na studia
Automatyka i robotyka - poznaj studia na PW

Studia na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Warszawskiej mają na celu przygotowanie specjalistów w dziedzinie projektowania, wdrażania i utrzymywania w ruchu nowoczesnych układów sterowania. Tak więc automatyka zajmuje się sterowaniem bez udziału człowieka lub z ograniczonym jego udziałem. Dyscyplina ta korzysta z osiągnięć informatyki, elektroniki, fizyki i matematyki. Robotyka natomiast zajmuje się projektowaniem, sterowaniem i zastosowaniem robotów. Roboty natomiast zastępują człowieka w wykonaniu wielu ciężkich i niebezpiecznych zadań. Robotyka i automatyka to dziedziny ściśle ze sobą związane.

W procesie przyswajania wiedzy bardzo ważne jest praktyczne podejście do nauki. Studia realizowane na Politechnice Warszawskiej nastawione są właśnie na prace praktyczne – projekty i laboratoria, które stanowią połowę zajęć. Udostępnione dobrze wyposażone laboratoria, liczne prężnie działające koła naukowe oraz ożywiona wymiana studentów pozwala zgłębiać zainteresowania studentów.

Każdego roku na rynek pracy jest wypuszczana niewielka liczba absolwentów Automatyki i Robotyki. Natomiast w całym kraju, a także za granicą zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie każdego roku rośnie. Absolwenci tego kierunku bez problemu znajdują zatrudnienie zarówno w polskich, jak i zagranicznych uczelniach. Walorem absolwentów są duże umiejętności praktyczne nabyte podczas realizacji projektów laboratoryjnych oraz zadań projektowych. Jednak do realizacji takich zadań konieczna jest wiedza teoretyczna. Połączona z chęcią samodoskonalenia i umiejętnością dostosowywania się do zmieniających się warunków na rynku pracy stanowi podstawę dla dobrego pracownika/naukowca.

Praktycznie wszystkie obecne systemy automatyki wykorzystują komputerowe systemy sterowania, realizujące specjalne algorytmy sterowania. Specjalista z dziedziny automatyki i robotyki musi więc nie tylko dysponować wiedzą umożliwiającą zaprojektowanie dobrego algorytmu, ale też mieć odpowiednie przygotowanie informatyczne, które pozwoli na implementację algorytmu. Bardzo często projektowane systemy automatyki są częścią większego systemu. Istotna jest więc wiedza z zakresu integracji systemów informatycznych, w tym sieci.

Studia I stopnia w dziedzinie automatyki i robotyki może podjąć każdy. Studia magisterskie przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia (inżynierskich) automatyki i robotyki, którzy chcą kontynuować kształcenie w dotychczasowym kierunku, a tym samym podnieść swoje kwalifikacje oraz absolwentów studiów pierwszego stopnia innych kierunków (chemików, elektroników, elektryków, fizyków, informatyków, mechaników). Osoby takie będą mogły uzyskać dodatkową, ciekawą i atrakcyjną na rynku pracy specjalizację.

Szczegółowe informacje na stronie: http://airmgr.elka.pw.edu.pl/

Przyjęcia na stacjonarne studia magisterskie  na Politechnice Warszawskiej odbywają się co semestr.

https://rekrutacja.coi.pw.edu.pl/

 

Źródło: materiały Politechniki Warszawskiej
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl