Menu
Rekrutacja na studia
Czy pracodawcy płacą praktykantom?

Wakacje są świetną okazją do zdobycia pierwszych szlifów zawodowych. W tym czasie wiele firm w Polsce organizuje dla studentów praktyki płatne lub bezpłatne. Rodzaj praktyki zależy od zadań, jakie praktykant będzie wykonywał oraz stawianych mu wymagań.

Z myślą o studentach, którzy czują głód informacji i pragną poznać pasjonującą i dynamicznie rozwijającą się branżę badań internetowych w Europie oraz chcą się uczyć od ekspertów Gemius S.A. przygotowuje co roku Program Praktyk Letnich. Do udziału w programie zapraszani są studenci IV, V roku m.in. matematyki, fizyki, informatyki. Praktyki są realizowane w okresie lipiec-wrzesień i są bezpłatne. W niektórych przypadkach firma zastrzega, iż istnieje możliwość rekompensaty finansowej za okres praktyk w przypadku przedłużenia współpracy po ich zakończeniu. Firma opracowała projekt gemiusAcademy, w ramach którego nie tylko organizuje się praktyki studenckie, ale przede wszystkim dzieli zdobytą wiedzą. Gemius S.A. udostępnia bazę wiedzy na potrzeby prac zaliczeniowych, dyplomowych i naukowych, prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty, które urozmaicają i uzupełniają program edukacyjny na uczelniach. Praktyki w Gemius S.A. są bezpłatne, ale firma podkreśla, że daje szansę uczestnictwa w ciekawych, innowacyjnych i ambitnych projektach (przykładowi klienci: Agora S.A., Interia S.A., Ernst&Young, Canal+) i pracę w międzynarodowym środowisku. Praktyka to także szansa współpracy z gronem doświadczonych pracowników, w tym doktorantów i doktorów najlepszych polskich uczelni.

Grupa Żywiec S.A. organizuje roczny, płatny program stażowy dla kandydatów wyłonionych podczas kilkuetapowego procesu rekrutacji, który przygotowuje do pracy na samodzielnym stanowisku w różnych działach Grupy Żywiec, zgodnie z aktualnymi potrzebami, np.: w dziale produkcji. Program skierowany jest do studentów V roku albo absolwentów studiów licencjackich, którzy mają nie więcej niż 2 lata stażu pracy, znają język angielski i są zainteresowani pracą w dużej, międzynarodowej korporacji. Firma szuka stażystów m.in. do działów Logistyki, IT i Dystrybucji.

Danone również organizuje płatny Program Praktyk. Organizowane są przez cały rok, w zależności od potrzeb biznesu, przy czym największa ilość projektów dostępna jest co roku w okolicach wakacji (tzw. praktyki letnie). To doskonała okazja, by odkryć swoją zawodową pasję i poznać procesy biznesowe "od kuchni". Projekty odbywają się w siedzibie firmy (Warszawa) oraz w fabrykach (Bieruń i Warszawa). Do udziału w praktykach zapraszani s studenci IV i V roku, którzy biegle posługują się językiem angielskim oraz chcą się uczyć i zdobywać doświadczenie.

Godny polecenia jest PortalPraktyk.pl prowadzony przez studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej, w którym znajdują się aktualne oferty praktyk i staży dla przyszłych inżynierów z terenu całej Polski, w większości płatnych.
Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl