Menu
Rekrutacja na studia
Program mobilności Studentów MOSTECH

O programie

MOSTECH to program wymiany studentów pomiędzy uczelniami technicznymi całego kraju. Studenci korzystający z możliwości wyjazdu spędzają jeden semestr studiów w innej uczelni – mogą wybierać spośród takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska czy Politechnika Wrocławska.

Aby wziąć udział w Systemie Mobilności Studentów MOSTECH należy przede wszystkim ukończyć drugi rok studiów w macierzystej Uczelni. Następnie student powinien w Internecie lub w swoim Dziekanacie złożyć aplikację. Informacji o ilości miejsc, kierunkach i konkretnych szkołach wyższych przeznaczonych dla stypendystów MOSTECH, a także wniosków aplikacyjnych szukać należy na stronach internetowych swojej szkoły.

Podczas wyjazdu realizować można pełny program danego semestru tej uczelni lub program indywidualny, który musi jednak zostać wcześniej zaakceptowany przez dziekana macierzystego wydziału. Zaliczenie przedmiotów odbywa się w oparciu o punktację ECTS – dziekan uznaje przedmioty za odbyte i przepisuje jako zatwierdzone w osiągnięcia żaka w macierzystej szkole wyższej.

Student wyjeżdżający ze swojej Alma Mater nie traci praw do stypendiów (socjalnych, naukowych itd.) nadanych przez własną uczelnię. Ponadto uczelnia przyjmująca powinna zatroszczyć się o zakwaterowanie go w domu studenckim.

Kwestie formalne

Aby móc ubiegać się o wyjazd w ramach programu MOSTECH należy ukończyć drugi rok studiów i zaliczyć bez braków semestru bieżącego. Dopełnianie formalności należy rozpocząć od wyboru uczelni przyjmującej (można wybrać więcej niż jedną), a następnie złożyć do swojego dziekanatu formularz aplikacyjny. Następnie, jeśli aplikacja zostanie zatwierdzona przez dziekana, macierzysta Uczelnia przesyła listę pozytywnie studentów chętnych do udziału w MOSTECH do Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, która wybiera uczestników programu.

Terminarz MOSTECH:

  • do 30 marca uczelnie zgłaszają Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych chęć przyjęcia studentów w kolejnym roku akademickim,
  • do 15 kwietnia KAUT ogłasza listę szkół wyższych biorących udział udział w programie wraz z kierunkami studiów i przewidzianą ilością miejsc dla studentów przyjmowanych,
  • KAUT otrzymuje od uczelni wysyłających listę pozytywnie zatwierdzonych studentów chętnych na odbycie jednego semestru studiów w innej placówce do 15 maja w przypadku wyjazdu na semestr zimowy i do 30 grudnia w przypadku wyjazdu na semestr letni,
  • wraz z zakończeniem semestru zimowego bądź letniego Komisja Akredytacyjna przesyła uczelniom informacje o zakwalifikowaniu studentów do uczestnictwa w Programie Wymiany.

 

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych: www.kaut.agh.edu.pl.


Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl