Menu
Rekrutacja na studia
Certyfikat Informatyka - EUCIP

EUCIP (European Certification of Informatics Professionals) -  Europejski Certyfikat Zawodu Informatyka - jest programem certyfikowania z zakresu informatyki, zawierającym wiele różnych, wyspecjalizowanych modułów kompetencyjnych. Przystąpić do takich egzaminów mogą studenci, specjaliści z branży IT oraz innych sektorów, w celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności z zakresu informatyki.

System certyfikacji EUCIP dzieli się na dwa podstawowe zakresy ocenianej wiedzy.

 • Pierwszy poziom - certyfikat części bazowej [ang. „Core Level Certificate”] - dotyczy głównie fundamentalnej wiedzy teoretycznej, z większości specjalizacji informatycznych.
 • Poziomy, Professional i Administrator (nie jest aktualnie prowadzony w Polsce) tzw. specjalizacyjne [ang. „Elective Level Certificates”], przeznaczone są dla osób posiadających mniej lub bardziej rozległą wiedzę praktyczną, w konkretnej dziedzinie informatyki.

 

Niezbędnym elementem podejmowania wysiłku zdobywania kolejnych certyfikacji jest otrzymanie certyfikatu na poziomie Core, który potwierdza solidną znajomość zagadnień informatycznym w teorii.

Egzamin na tym poziomie składa się z trzech modułów:

 1. Planowanie,
 2. Wytwarzanie,
 3. Eksploatacja

Każdy z nich zawiera wyłącznie pytania testowe. Egzamin odbywa się w systemie zdalnym, specjalnie opracowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. W przypadku każdego z trzech modułów osoba egzaminowana musi udzielić odpowiedzi na 45 pytań w ciągu 60 minut. Egzamin jest przeprowadzany w certyfikowanym ośrodku i przeprowadzane przez osobę uprawnioną do nadzorowania egzaminu na ten poziom EUCIP. Wyniki egzaminu generuje komputer niedługo po zakończeniu wypełniania testu. Egzamin uznaje się za zdany w przypadku udzielenie co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Do egzaminu można podchodzić dowolną ilość razy.

Poziom Professional został podzielony na specjalizacje odpowiadające konkretnym zawodom wykonywanym obecnie przez informatyków. Poziom Professional sprawdza specjalistyczne kompetencje nabyte w trakcie nauki i praktyki zawodowej.

Specjalizacje w ramach Certyfikatu EUCIP Professional:

 • Analityk ds. biznesu,
 • Analityk systemów informacyjnych,
 • Architekt struktury teleinformatycznej,
 • Architekt systemów IT,
 • Audytor systemów informacyjnych,
 • Doradca ds. bezpieczeństwa,
 • Doradca ds. sprzedaży produktów i aplikacji,
 • Inżynier ds. spraw integracji9 oraz testowania systemów,
 • Inżynier systemów crossowych,
 • Kierownik biura obsługi,
 • Kierownik projektów informatycznych,
 • Konstruktor ds. logistyki i automatyzacji,
 • Konsultant rozwiązań biznesowych,
 • Menedżer ds. baz danych,
 • Menedżer ds. danych i konfiguracji,
 • Menedżer ds. kontaktów z klientami,
 • Menedżer ds. sieci komputerowych,
 • Menedżer ds. systemów informacyjnych,
 • Projektant oprogramowania,
 • Szkoleniowiec IT.

 

Egzamin na poziomie Professional składa się z dwóch części – prezentacji pełnego portfolio przedstawionego przez kandydata, w którym muszą zostać umieszczone informacje dotyczące wykształcenia, przeprowadzanych projektów, doświadczenia zawodowego i zdobytych certyfikatów oraz egzaminu ustnego podczas którego kandydat przedstawia swoje portfolio oraz odpowiada na pytania zawarte w sylabusie.

Pełna baza informacji na temat tego Certyfikatu znajduje się na polskojęzycznej stronie: www.eucip.pl.


Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~  2017-01-06 22:58:19
authentic throwback baseeball jerseys jerseys nfl cheap
 
 
~  2016-11-12 07:15:19
cheap throwback jerseys cheap mlb throwback jerseys
 
 
~  2016-11-10 03:46:29
cheap jerseys 12 cheap jersey 365
 
 
~  2016-03-07 23:05:08
nhl shop.com coupons cheap mlb jerseys from china coupon code nba shop
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl