Menu
Rekrutacja na studia
Certyfikat Informatyka - ECDL (European Computer Driving Licence)

ECDL, czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych to kilkustopniowy certyfikat uznawany prze wszystkie kraje Unii Europejskiej i przydatny na rynku pracy dowolnego kraju Starego Kontynentu. Aby podejść do egzaminu ECDL nie ma konieczności posiadania wykształcenia i doświadczenie zawodowego w dziedzinie informatyki. Egzaminy w naszym kraju organizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Najniższy z poziomów, ECDL Start, potwierdza znajomość obecnie już niezbędnych narzędzi komputerowych i internetowych takich jak: edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny czy przeglądarki internetowe. Jest osiągalny dla każdego, kto korzysta z komputera codziennie w miejscu pracy. Aby otrzymać Certyfikat należy pomyślnie zdać cztery egzaminy z dowolnych czterech modułów wybranych spośród siedmiu obowiązujących osoby zdające ECDL Core.

Kolejny poziom, ECDL Core, również potwierdza podstawową znajomość zagadnień informatycznych, a warunkiem uzyskania Certyfikatu jest pomyślne zdanie egzaminów z zakresu siedmiu modułów (istnieje także możliwość na bazie posiadanego ECDL Start zdania niezliczonych jeszcze trzech modułów) - 1. Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych, 2. Użytkowanie komputerów, 3. Przetwarzanie tekstów, 4. Arkusze kalkulacyjne, 5. Bazy danych, 6. Grafika menedżerska i prezentacyjna, 7. Przeglądanie stron internetowych i komunikacja.

ECDL e-Citizen potwierdza znajomość funkcjonowania i zastosowania Internetu we współczesnym świecie. Osoba posiadająca Certyfikat wie, jak wiele możliwości niesie ze sobą korzystanie z sieci WWW – zakupy, załatwianie spraw urzędowych, proste komunikowanie się z przyjaciółmi czy poszukiwanie różnorodnych informacji.

Następnym, bardziej zaawansowanym poziomem jest ECDL Advanced (ECDL-A) składający się z czterech modułów: 1. Przetwarzanie tekstu, 2. Arkusze kalkulacyjne, 3. Bazy danych, 4. Grafika menedżerska i prezentacyjna. Po zdaniu każdego z modułów otrzymuje się Certyfikat w zakresie konkretnego moduły, natomiast w sytuacji kiedy pozytywnie zdane zostaną egzaminy ze wszystkich czterech zakresów w przeciągu maksymalnie trzech lat kandydat otrzyma Certyfikat ECDL Ekspert.

ECDL CAD to dokument zaświadczający o Umiejętnościach Komputerowego Wspomagania Projektowania (Computer Aided Design). Potwierdza on kompetencje do wykorzystania narządzi służących do tworzenie rysunków 2D. Egzamin składa się wyłącznie z jednej, praktycznej części.

Początkujący webmasterzy pośród szerokiej oferty znajda również Certyfikat dla siebie. ECDL WebStarter poświadcza podstawową umiejętność posługiwania się językiem HTML w celu projektowania witryn i serwisów www. Egzamin składa się wyłącznie z części praktycznej.

ECDL e-Guardiane to certyfikat potwierdzający podstawowe techniczne kompetencje w zakresie zabezpieczeń komputerów przed nieupoważnionym dostępem oraz ochrony osób, adresowany do tych kandydatów, którzy muszą z różnych powodów posiadać potwierdzenie umiejętności w zakresie bezpiecznego użytkowania komputerów i zasobów Internetu.

ECDL GIS (ang. European Computer Driving License Geographical Information System) jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz zdobył i potrafi praktycznie wykorzystać określoną wiedzę w zakresie Systemów Informacji Geograficznej.

W przypadku każdego egzaminu kilkumodułowego podejście do egzaminu z pierwszego modułu oznacza automatycznie otwarcie procesu certyfikacji.

Informacje: www.ecdl.com.pl.


Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl