Menu
Rekrutacja na studia
Politechnika dziecięca

O Politechnice Dziecięcej

Politechnika Dziecięca to inicjatywa, która ma dość młode korzenie. Po raz pierwszy najmłodszych żaków gościły w 2002 roku mury Universität Tübingen w Niemczech. Uczelnia ta co roku prowadzi ocenie zajęcia dla około tysiąca dzieci. Na zachodzie Europy działa już około siedemdziesięciu uniwersytetów dziecięcych.

W Polsce inicjatywę taką podchwyciło już kilka uczelni wyższych, które zapraszają dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia, jak zapewniają, diametralnie różne od lekcji w szkole. Politechnika dziecięca, oprócz przedstawienia przedmiotów ścisłych i technologii w zupełnie nowatorski sposób, chce zachęcić najmłodsze pokolenie do przyszłego wyboru studiów technicznych.

Podczas wykładów z fizyki, matematyki, mechaniki czy chemii wykorzystuje się filmy czy kolorowe plansze atrakcyjne dla tak młodego oka. Zajęcia odbywają się najczęściej raz w miesiącu w trakcie weekendu w salach wykładowych szkoły wyższej. Wykład trwa niespełna godzinę. Rodzice nie mogą uczestniczyć w wykładach razem ze swoimi pociechami, mają natomiast możliwość oglądania swoich dzieci z sali sąsiadującej z tą, na której odbywa się wykład. Zajęcia prowadzone są przez pracowników danej uczelni i zaproszonych gości. Dzieci po każdym wykładzie pukają w ławki dziękując w ten sposób wykładowcy. Każdy student otrzymuje indeks, w którym zbiera pieczątki z wykładów, a na zakończenie semestru każdy młodziutki student otrzymuje symboliczny dyplom. Opłata za semestr to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Uczelnie dzięki tej inicjatywnie chcą pokazać coraz młodszym generacjom wartość i atrakcyjność wykształcenia technicznego, matematycznego i przyrodniczego.

Przykładowe zajęcia:

  • Fizyka na co dzień i od święta.
  • Welocyped-jednoślad dwukołowy.
  • Tajemnice robotów XXI wieku.
  • Czy pioruny rzeczywiście są groźne?
  • Dlaczego samochód jedzie.
  • Materiały inżynierskie od Flintstonów do Jetsonów.

 

Politechnika Dziecięca działa między innymi w Rzeszowie, Białymstoku, Koszalinie, Wrocławiu, Opolu, Kaliszu, Warszawie i Poznaniu.


Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl