Menu
Rekrutacja na studia
Oczekiwania rynku pracy względem inżyniera

Rynek pracy dla absolwentów techników i uczelni technicznych jest bardzo mobilny, tego samego więc oczekuje się od osób poszukujących pracy w zawodach technicznych. Zawody zmieniają się często, ciągle pojawiają się także nowe stanowiska pracy. Kto w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku słyszał  o bardzo popularnym dzisiaj stanowisku Pracownika Helpdesk?

Skoro nowoczesne technologie, inżynieria i IT to branże rozwijające się w zawrotnym tempie, tego samego oczekuje się od osób poszukujących zatrudnienia w firmach o takim profilu. Inżynier musi więc przede ciągle uzupełniać swoją wiedzę o nowinki z branży. Wykształcenie zdobyte w murach szkoły wyższej winien traktować jako wstęp do zdobywania dalszych kompetencji, uczestniczenia w kursach, czy szkoleniach i obserwowania rynku.

Malarz, czy kompozytor prezentują talent do tworzenia rzeczy pięknych, artystycznych, natomiast dobry inżynier został obdarzony umiejętnością analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów odpowiadając na pytania jak coś działa, czy dlaczego nie działa. Inżynier również kreuje naszą rzeczywistość, tworząc rzeczy nowe – budynki, technologie, udogodnienia. Idąc tym tropem absolwenta kierunku technicznego cechować powinna także kreatywność i chęć rozwoju nie tylko siebie, ale także otaczającej go przestrzeni. Jak każdy efektywny i ceniony pracownik winien być ponadto zaangażowany w pełnione obowiązki i wykazywać do nich profesjonalne podejście.

Inżynier nie może zapomnieć także o rozwoju swoich kompetencji językowych i nie chodzi tutaj tylko o języki obce, których znajomość jest dzisiaj normą z racji dużej ilości firm międzynarodowych funkcjonujących w naszym kraju ,czy mobilności zarobkowej inżynierów w obrębie krajów Unii Europejskiej. W tworzeniu dokumentacji technicznej, specyfikacji, instrukcji działania czy listów formalnych potrzebna jest elastyczność i poprawność w zakresie języka polskiego pisanego.

Nieocenione, podobnie jak w innych branżach, są jak najlepsze zdolności organizacyjne i interpersonalne – takie cechy jak otwartość, komunikatywność i umiejętność organizacji czasu pracy wpływają na wysoką efektywność pracy całego zespołu.


Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść


Polecamy

W trosce o przyszłych studentów

Politechnika Warszawska ma wiele ciekawych propozycji dla młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi. Inicjatywy te mają różnorodną formę – od interaktywnych prezentacji po konkursy internetowe. Stanowią alternatywę dla osób, które oczekują niebanalnego podejścia wykładowców do sposobu przekazywania wiedzy i mogą być dodatkowym impulsem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyborze studiów w Politechnice Warszawskiej.


Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.


Przewodnik po rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku, czyli: Co to jest IRK? Czy opłata rekrutacyjna jest zwracana? Jak zdobyć orzeczenie lekarskie? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają kandydaci na studia.


Maturalny detektyw

Tropiciel Maturzysty to wyszukiwarka kierunków studiów dla maturzystów. Specjalnie opracowany system pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, które przedmioty zdawać na maturze, by móc ubiegać się o indeks wymarzonego kierunku studiów.


Przyzwyczajmy umysł do sukcesu

Czy zastanawialiście się czasami, co jest warunkiem efektywnego uczenia się? Dlaczego jednym przyswajanie wiedzy przychodzi łatwiej, a innym znacznie trudniej? Otóż za stan ten odpowiedzialny jest nasz mózg. Czego potrzebuje mózg aby prawidłowo funkcjonować?


Niezbędnik studenta

Jak się odnaleźć w nowej studenckiej rzeczywistości? Przybliżamy Wam kilka praktycznych zagadnień, które ułatwią Wam start na uczelni.


We Wrocławiu powstanie Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych

Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych powstanie na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w ramach projektu BIBLIOTECH.


Absolwenci Politechniki Krakowskiej dobrze sobie radzą na rynku pracy

Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.


Powszechne czesne w Polsce - za wcześnie!

W Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie - uważają eksperci z Ernst & Young i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Proponują utrzymanie podziału na studentów płacących za naukę oraz tych, których studia są finansowane z budżetu państwa.


Kierunki zamawiane

Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się tak samo dużym zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki promowaniu "kierunków zamawianych".


Debata o kształceniu energetyków jądrowych

Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy.


Technologie Energii Odnawialnej - kierunek studiówna SGGW w Warszawie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiono makrokierunek Technologie Energii Odnawialnej.

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl