Kierunki studiów
Charakterystyka kierunków studiów

inżynieria systemów

opis

Inżynieria systemów to kierunek propagujący holistyczne (całościowe) podejście do problemu. Inżynieria systemów służy optymalizacji wysiłku, efektu i ryzyka przy powoływaniu do życia i funkcjonowaniu nowych systemów, harmonijnie wpasowanych w istniejące środowisko.

Kierunek przygotowuje inżynierów z umiejętnością całościowego spojrzenia na świat technologii, którzy potrafią zbudować, zmotywować i prowadzić swój zespół.


 

organizacja

Inżynierię systemów można studiować jako osobny kierunek (Politechnika Wrocławska), lub jako specjalność np. Inżynieria Systemów i Baz Danych  na kierunku Informatyka (Politechnika Gdańska), Inżynieria Systemów Ekologicznych i Ekoenergetyki na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (AGH).

Inżynieria systemów prowadzona jest na studiach I (inżynierskie) i II (magisterskie) stopnia.

specjalności

Wybrane specjalności na kierunku inżynieria systemów:

  • systemy energetyczne,
  • systemy sterowania,
  • systemy zarządzania wiedzą,
  • systemy logistyczne,
  • procesy biochemiczne,
  • systemy baz danych,
  • systemy ekologiczne i ekoenergetyczne,
  • systemy zarządzania bezpieczeństwem.
profil absolwenta

Absolwent inżynierii systemów jest specjalistą, którzy potrafi zaprojektować proces od jego fazy laboratoryjnej przez techniczną aż po dystrybucję i marketing gotowego produktu. Łączy w sobie wiele różnych kompetencji i podchodzi do problemów kompleksowo. 

Absolwenci mogą pracować w różnych branżach i na różnych stanowiskach w zależności od specjalności jaką wybrali podczas studiów.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~uqqzUmXKbR  2017-06-14 09:39:03
That's really shedwr! Good to see the logic set out so well.
 
 
~Garg  2014-09-25 09:42:31
Cieszę się, że wybrałem ten kierunek, właśnie został mi ostatni semestr studiów I stopnia (PWR). Patrząc na inne osoby, które dotrwały do tego momentu(jakieś 35% z osób które zaczynały), to faktycznie nie dziwię się koleżance że poleca rozwiązanie z podyplomówką ;) Jeżeli chodzi o to zdanie, z łączeniem kompetencji, chciałbym was uczulić na to, że celem politechniki jest raczej danie możliwości rozwijania się i kształcenia w wybranym przez siebie kierunku. Faktem jest, że przez ostatnie 3 lata, zgłębiłem różne zagadnienia od marketingu i prowadzenie księgowości, przez projektowanie sprzęgieł i łożysk, po w końcu projektowanie, optymalizację i implementację systemów. W tym kierunku raczej chodzi o to, żeby dać Tobie podstawową wiedzę w różnych zakresach( tworząc wówczas właśnie taką hybrydę), która później przydaje się na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich. Tak czy siak chcąc gdzieś dostać pracę i realizować się zawodowo w tym kierunku, trzeba przejść po kolejnych stanowiskach w danej korporacji, żeby faktycznie ogarnąć co tam się dzieje i faktycznie realizować siebie jako inżynier systemów.
 
 
~Monnie  2013-04-24 19:23:32
Nie mam pojęcia co po tym można robić. Przez pewien czas to studiowałam ale uznałam, że to strata czasu i przeniosłam się na bardziej "klasyczny", techniczny kierunek. Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. Dopiero teraz z perspektywy czasu widzę jak bzdurne jest zdanie: "Absolwent inżynierii systemów jest specjalistą, którzy potrafi zaprojektować proces od jego fazy laboratoryjnej przez techniczną aż po dystrybucję i marketing gotowego produktu. Łączy w sobie wiele różnych kompetencji i podchodzi do problemów kompleksowo. ". Jak to łączy w sobie wiele rożnych kompetencji?! Jeżeli mówimy o poważnych projektach to chyba ciężko żeby jedna osoba mogła zająć się wszystkim. Czyli jednym słowem, człowiek po takich studiach ma być hybrydą inżyniera, informatyka i marketingowca. To się nie klei. Jeżeli macie jakieś ścisłe określone zainteresowania techniczne to lepiej weźcie kierunek z nimi związany plus podyplomowkę z zarządzania i naprawdę wyjdziecie na tym 500 razy lepiej. Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
~v  2013-03-16 21:22:29
Co po tym mozna robic?
 
 
~popej  2012-10-24 20:54:32
roczne opóźnienie, więc pewnie nie pomogę, ale może ktoś w przyszłości skorzysta. Ten kierunek działa dopiero od zeszłego roku, więc nie wiadomo jak to z pracą będzie. Samą inżynierię systemów polecam jako wybór kierunku - jestem dopiero na 1 semestrze, ale już mi się podoba (dla porównania - jestem też na 3. roku UE, gdzie tak kolorowo nie jest).
 
 
~daniel  2011-09-05 17:40:27
Trudny kierunek? Jest po nim praca? Kto studiuje na PWr?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl