Kierunki studiów
Charakterystyka kierunków studiów

bioelektronika*.

opis

Specjalność na kierunku biofizyka.

Bioelektronika zajmuje się badaniem budowy i funkcjonowania żywych organizmów, a następnie wykorzystywaniem zdobytych w ten sposób informacji do konstruowania biopodobnych elementów elektronicznych.

organizacja

Wybrane przedmioty na specjalności bioelektronika:

  • podstawy chemii z elementami chemii fizycznej,
  • chemia organiczna,
  • podstawy procesów życiowych, 
  • elementy matematyki wyższej, 
  • fizyka doświadczalna.
profil absolwenta

Absolwent  bioelektroniki posiada ogólną wiedzę z zakresu matematyki, biologii, fizyki, biofizyki, elektroniki i chemii oraz specjalistyczna wiedzę z  fizyki molekularnej, kwantowej, krystalochemii białek, biochemii, informatyki pozwalającej na modelowanie procesów biochemicznych zachodzących w układach biologicznych, a także wiadomości dotyczące procesów fizycznych i chemicznych na poziomie molekularnym.

Studenci zapoznają się podczas studiów z najnowocześniejszymi zastosowaniami w elektronice materiałów biologicznych oraz z działaniem sieci neuronowych i ich zastosowaniem w informatyce, dzięki temu jako absolwenci posiadają umiejętność rozumienia i ścisłego opisu zjawisk fizycznych, szczególnie w odniesieniu do zastosowań fizyki w naukach medycznych i pokrewnych.

Absolwenci tej specjalności mogą podjąć pracę w placówkach medycznych, farmaceutycznych, instytutach naukowych, przedsiębiorstwach i firmach związanych z ochroną zdrowia, ochroną środowiska.

ciekawostki

Strona polskiej Fundacji Bioelektroniki:


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl