Kierunki studiów
Charakterystyka kierunków studiów

chemia medyczna*.

opis

Specjalność na kierunku chemia.

Chemia medyczna = chemia farmaceutyczna = chemia leków. Chemia medyczna to dyscyplina na pograniczu chemii i farmakologii. Głównym celem tej specjalności jest projektowanie, synteza i badanie właściwości indywiduów chemicznych użytecznych w terapii, a także dopracowanie metod otrzymywania  substancji w celu obniżenia kosztów produkcji.

Chemia medyczna jest dziedziną interdyscyplinarną, która wykorzystuje osiągnięcia dyscyplin takich jak: chemia organiczna, biochemia, chemia fizyczna, chemia obliczeniowa, farmakologia, fizjologia, mikrobiologia i statystyka.

organizacja

Chemia medyczna obejmuje takie zagadnienia jak:

  • budowa chemiczna substancji leczniczych,
  • właściwości fizykochemiczne i biologiczne substancji leczniczych,
  • synteza chemiczna,
  • chemiczne aspekty oddziaływania leków na organizm,
  • ilościowe współzależności między strukturą a bioaktywnością,
  • trwałość leków.
profil absolwenta

Absolwenci specjalności chemia medyczna posiadają wiedzę ogólną z zakresu chemii oraz wiedzę z zakresu chemii medycznej opartą na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych.

Absolwnci są przygotowani do rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji, a także do pracy zespołowej. Mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach branży chemicznej, farmaceutycznej i kosmetycznej, zwłaszcza w laboratoriach badawczych i analitycznych oraz w działach marketingu, sprzedaży i doradztwa technicznego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Justyna  2016-04-08 18:23:05
Witam Czy ktoś orientuje się jakie progi punktowe są na kierunek chemia medyczna na Uniwersytecie Wrocławskim? Będę bardzo wdzięczna na wszelkie informacje. :)
 
 
~ChMed  2014-06-04 11:35:26
To jest kierunek czy tylko specjalizacja ? Jak specjalizacja to trzeba kierować się na chemie ogólną tak ? Prosze o pomoc.
 
 
~Ela  2013-12-07 02:36:46
witam, ja studiuję ten kierunkek na Uniwersytecie Wrocławskim (jak na razie piewszy semestr) i powiem, że studia są ciekawe, ale wymagające. Matematyka jest na dość wysokim poziomie i tak na prawdę osoby które miały podstawową matematykę w liceum, nie dają sobie rady. Wykłady są prowadzone na "zaawansowanym" poziomie i czasami ma się wrażenie, że pan Prof M. wykłada nam jak studentom matematyki, ooo i jeszcze listy zadań - masakrycznie ich dużo i wiele przykładów z kosmosu, nawet na e-trapezie trudno takie spotkać :D Z materiałem też pędzimy! Co do reszty przedmiotów... hm... jest bardzo dużo zadań na chemii ogólniej na seminarium (ok 14 na tydzień przy każdym temacie), co tydzień kolokwia na tym seminarium i obowiązkowe przygotowanie na zajęcia z bieżącego tematu. Co tydzień też tzw wejściówki przed laborkami, nie zdasz-nie wchodzisz, musisz odrobić, nie odrobisz- nie dopuszczą cie do sesji. Niby są to studia dzienne, ale tak na prawdę pracuje się bardzo dużo samemu w domu, bo godziny zostały skrócone a materiał został prawie ten sam (np rocznik wyżej miał tą samą matme i chemie co my ale podzieloną na dwa semestry-my przerabiamy to w jednym semestrze, a liczba godzin w semestrze się nie zwiększyła) Ciekawa jest bardzo chemia środowiska (przedmiot). Mój
 
 
~KM  2013-10-24 15:16:15
Witam serdecznie. Czy ktoś studiuje ten kierunek? Jakie są wasze opinie? Jakie perspektywy pracy po tym kierunku?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl