Kierunki studiów
Charakterystyka kierunków studiów

chemia jądrowa*.

opis

Specjalność na kierunku chemia.

Chemia jądrowa to gałąź chemii zajmująca się zjawiskami chemicznymi związanymi z przemianami jądrowymi i właściwościami jąder atomowych. Zakres chemii jądrowej nie jest ściśle zdefiniowany i obejmuje na przykład budowę i trwałość jąder atomowych,  syntezę nowych pierwiastków, rozdział i wpływ izotopów na przebieg reakcji chemicznych, radiometrię, energetykę jądrową oraz  zastosowania nuklidów promieniotwórczych.

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności chemia jądrowa:

  • techniki jądrowe w medycynie i przemyśle,
  • alternatywne źródła energii i sposoby jej magazynowania,
  • awarie jądrowe,
  • broń jądrowa,
  • prawo atomowe,
  • społeczne aspekty energetyki jądrowej,
  • mechanika kwantowa,
  • detekcja i analiza substancji promieniotwórczych
  • zaawansowana procownia chemii jądrowej.
profil absolwenta

Absolwent specjalności chemia jądrowa jest przygotowany do pracy w służbach dozymetrycznych (w tym w elektrowniach jądrowych), laboratoriach izotopowych oraz w medycynie nuklearnej. Zdobyta w trakcie studiów wiedza umożliwi mu uprawnień inspektorów ochrony radiologicznej.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~mala_mi  2011-06-23 13:58:09
zgadzam się, że chemia i fizyka była całkiem inna niż w poprzednich latach...ale dlatego powinny spaść progi, przynajmniej mam taką nadzieję:) sama zastanawiam się nad tym kierunkiem, tylko że na UW masz potem mgr a nie inż. a to mnie własnie nie przekonuje:) dlatego myślę o chemii na WAT i budownictwie, pomimo tego, że byłam na profilu biol-chem-fiz :D
 
 
~NuklearnyRadoslaw  2011-06-22 20:30:51
Coś mi się wydaje, że to kolejny kierunek fanaberia i kształcenie kadry pracowników, którzy za ochłapy będą pracować dla zagranicznych pracodawców , ale matma i fiza pewnie na poziomie iście atomowym :))) kto nie lubi tych przedmiotów radze się dobrze zastanowić. Aplikuje ktoś na UW ? Jakim dodatkowym przedmiotem maturalnym się legitymujecie ? W tym roku chemia i fiza była jakaś nietypowa..
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl