Kierunki studiów
Charakterystyka kierunków studiów

procesy biochemiczne*.

opis

Specjalność na kierunku inżynieria systemów.

Procesy biochemiczne to specjalność wzorowana na “Systems Engineering”, które zagraniczne uczelnie mają w swojej ofercie. Procesy biochemiczne to specjalność dotycząca innowacyjnych rozwiązaniań w gospodarce i procesach jakie w niej zachodzą. Ta dziedzina wiedzy  odnosi się do sposobów tworzenia  zespołów złożonych ze specjalistów z różnych obszarów techniki  i zarządzania nimi.  Specjalność zapewnia wiedzę z zakresu zarządzania i finansów w obszarze biochemii.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności procesy biochemiczne:

  • mikrobiologia przemysłowa,
  • techniki oczyszczania spalin,
  • podstawy inżynierii chemicznej,
  • energetyka a środowisko,
  • podstawy technologii chemicznej.
profil absolwenta

Absolwenci po ukończeniu tej specjalności uzyskują szerokie perspektywy zatrudnienia w nowoczesnych działach gospodarki takich jak biotechnologia, przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy i ochrona środowiska.

Absolwent uzyskując ogólne wykształcenie z nauk chemicznych i biotechnologii po uzupełnieniu podstawami nauk ekonomicznych, prawa i zarządzania jest przygotowany do podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania materiałów specjalnych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu technologii chemicznej, biotechnologii, jak też działalności marketingowej w zakresie materiałów i urządzeń dla tych gałęzi gospodarki.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►

Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl