Newsy

Wielkie pieniądze dla młodych naukowców

Pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej to obecnie jedno z najważniejszych źródeł finansowania polskiej nauki. Nic dziwnego, że jednostki badawcze z napięciem czekały na postanowienia związane z perspektywą finansową na lata 2014-2020.

 

 

Znalazł się w niej pakiet Horyzont 2020. Łączna kwota, która została w nim zapisana, to około 80 mld euro. Horyzont 2020 stał się więc największym programem badań i innowacji w historii Wspólnoty. Wnioski można składać już teraz, a jest o co walczyć. Wprawdzie nie wszystkie pieniądze trafią do rąk naukowców, ale tylko w przyszłym roku będzie to aż 3 mld euro. Teraz najważniejsze dla Was, drodzy studenci: 800 mln euro zostanie przeznaczone właśnie na stypendia dla młodych badaczy w ramach programu Maria Skłodowska-Curie.

 

Dodatkową szansą Polaków na pieniądze jest zrezygnowanie z obowiązującej wcześniej geograficznej zasady rozdzielania pieniędzy. W Horizon 2020 to wartość merytoryczna projektu będzie najważniejsza. Jest to jednak jednocześnie szansa, jak i również pewnie zagrożenie. Możliwe, że przez tę merytoryczność będzie rozumiana również jakość bazy uczelnianej, która zwykle jest lepsza w zachodnich uczelniach. Wierzymy jednak, że przede wszystkim będą liczyły się dobre pomysły. Tych jak wiadomo nie brakuje młodym Polakom, szczególnie z uczelni technicznych, bo co chwilę docierają do nas informacje o wygranych przez nich międzynarodowych konkursach. Nic tylko zakasać rękawy, napisać wniosek i przystąpić do konkursu! Być może uda Wam się zdobyć środki na wymarzone badania i rozpocząć karierę naukowca.

 

Więcej przydatnych informacji znajdziecie na stronie programu: http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/


Tagi: badania, nauka, naukowcy, unia europejska, horyzont 2020, granty, młodzi naukowcy, stypendia

Kierunki studiów i specjalności w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu


Budownictwo, logistyka, transport, zarządzanie... Zapoznaj się z ofertą edukacyjną MWSLiT we Wrocławiu!


Ruszyła rejestracja na studia na Politechnice Warszawskiej!


Kandydaci na studia na Politechnice Warszawskiej mogą już korzystać z systemu rejestracji elektronicznej na studia.


Studia informatyczne we Wrocławiu, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej "Horyzont"


Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej "Horyzont" kształci studentów na kierunkach studiów: automatyka i robotyka, informatyka, bioinformatyka.


Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, studia techniczne, studia artystyczne


WST w Katowicach daje świetny przykład jak doskonale można łączyć studia artystyczne z technicznymi.


Politechnika Śląska w Gliwicach, wydziały, kierunki studiów


Politechnika Śląska w Gliwicach to prężnie działająca uczelnia techniczna, która ma w swej ofercie edukacyjnej również wiele kierunków studiów humanistycznych.


Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl