Zawody
Katalog zawodów
Przedstawiciel techniczno-handlowy

Kim jest przedstawiciel techniczno-handlowy?

Przedstawiciel techniczno-handlowy spełnia na rynku rolę taką samą jak przedstawiciel medyczny na rynku farmaceutyków – promuje produkty firmy, w której jest zatrudniony, dba o pozyskanie nowych klientów i utrzymanie trwałych relacji z obecnymi odbiorcami produktów. Przedstawiciel techniczno-handlowy pełni funkcję marketingową i sprzedażową w przedsiębiorstwach z branży technicznej. 

 

Praca przedstawiciela techniczno-handlowego

W każdym przedsiębiorstwie rozpoczęcie pracy wygląda tak samo – Przedstawiciel techniczno-handlowy musi przede wszystkim gruntownie zapoznać się z produktami firmy, które będzie sprzedawał. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z aktualną bazą współpracowników oraz opracowanie bazy klientów, których chce się pozyskać. Później następują rozmowy z klientami i aktywna sprzedaż.

W zależności od wielkości regionu, którym zajmuje się Przedstawiciel (od powiatu po województwo/województwa) musi on być przygotowany do odbywania nawet kilkudniowych wyjazdów służbowych. 

 

Wymagania kierowane względem przedstawiciela techniczno-handlowego

Przedstawiciel techniczno-handlowegy powinien posiadać:

  • prawo jazdy kat. B i doświadczenie w prowadzeniu samochodu,
  • wykształcenie minimum średnie (preferowane techniczne) lub student w trakcie nauki,
  • predyspozycje osobowościowe takie jak: otwartość, elastyczność, zorientowanie na osiąganie wyników, sumienność, komunikatywność, dyspozycyjność i mobilność,  wysoka kultura osobista, bardzo dobrze rozwinięte umiejętności sprzedażowe i interpersonalne,
  • umiejętność obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.

 

Droga kształcenia – jak można zostać przedstawicielem techniczno-handlowym?

Podobnie jak w każdej innej branży, przedstawiciel handlowy powinien posiadać przede wszystkim odpowiednią osobowość – winien być otwarty, zorientowany na osiąganie wysokich wyników, komunikatywny, kulturalny i sumienny. W tym zawodzie istotne są również ponadprzeciętne umiejętności sprzedażowe i interpersonalne.

Kompetencje w zakresie zagadnień technicznych najpewniej potwierdzić wykształceniem technicznym na poziomie co najmniej szkoły średniej. 

 

Wynagrodzenie

Na wynagrodzenie składa się najczęściej tzw. podstawa oraz prowizja od osiągniętych wyników pracy, w związku z czym pensja rzadko bywa stałą, z góry określoną sumą. 

 

Wasze komentarze

Dodaj »
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~mgr  2011-08-29 09:24:32
Witam Więc zarobki jako inżynies sprzedaży lub doradca tech-han są na poziomie od 3000 do 6000 na dziś dzień Praca: dużo jeżdzenia ale to nie jest sobie siąść w aucie i jechać!!! Ale za to możesz sobie zorganizować dzień po swojemu :) Problem w tym: Musisz robić cyfrę Musisz się umówić na spotkania (i tu trafisz na barierę bo nikt z akwizytorem gdać nie chce, jak już się umówisz to musisz gościa przekonać, pozatym jadąc masz cały czas jakieś telefony od gości z jakimi już robisz biznes itd...) Wniosek Wszystko zależy do jakiej firmy trafisz!! Możesz mieć 5000pln +auto i tylko przedstawicielke (tj odwiedzić 4-10 firm na tydzień Ale możesz trafić do firmy gdzie będziesz "SAM" starsi koledzy cię będą "okradać" logistyka ma cię w d.. i sam musisz wszystko z klientem załatwić, szef ma wszystko w d... ty masz ogrom problemów a tu dadzą 3000 (swoim autem) na hom offis Więc ???
 
 
~pawel  2011-03-16 16:42:57
jakie jest srednie wynargrodzenie z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
 
~Open Energy  2011-01-10 16:23:16
Open Energy.Czy coś wiecie na temat tej firmy i pracy dla nich?
 
 
~Tadmar  2010-08-07 19:30:12
Jak sie pracuje w tej firmie?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść
Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl
Zapraszamy do kontaktu z portalem: kontakt@studiatechniczne.pl